Aktualności - gimnazjum

Kino Szkoła

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w programie Kino Szkoła. To interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej i Społecznej, złożony z różnorodnych form edukacyjnych, których zasadniczym celem jest wzrost
świadomości oraz kompetencji medialnych i społecznych wśród przedszkolaków, uczniów, nauczycieli, rodziców i seniorów.

21 listopada 2017 klasy w ramach tego programu klasy gimnazjalne oraz klasysiódme udały się do kina Moskwa na seans filmowy „Juno”. Film dotyczy niepokojów okresu dojrzewania. Prosty przekaz i całkowity brak pretensjonalności - te dwie
rzeczy przyciągają widza jak magnez. Czynią ten film absolutnie wyjątkowym. Film nie jest pouczającą wykładnią, jak należy postępować w sytuacjach nieoczekiwanych. Nie jest to także film, przy którym można spokojnie wysiedzieć. Obraz ma drugie dno i znakomite poczucie humoru.
Seans filmowy poprzedziła prelekcja i rozmowa nt ryzykownych zachowań nastolatków, w której nasza młodzież aktywnie wzięła udział, zastanawiając się nad tym, z czym się wiąże dorosłość, a z czym dojrzałość.