Aktualności - gimnazjum

Spektakl profilaktyczno – edukacyjny „Ćpunka”

W dniu 13.11.2017 roku klasy gimnazjalne wraz z wychowawcami udały się do WDK na spektakl profilaktyczny pt. „Ćpunka”. To sceniczna adaptacja książki Barbary Rosiek. Jak mówi jej autorka: To przejmująco bolesna, prawdziwa i poruszająca opowieść o życiu współczesnej młodzieży, której przychodzi dorastać w świecie wyścigu szczurów i rozbestwionego konsumpcjonizmu, przemocy i chorych ambicji „korporodziców”, i wreszcie obojętności otoczenia, w tym najbliższego.

Tematem przedstawienia była historia młodej dziewczyny przypadkowo uwikłanej w spiralę narkotykową.  Główną myślą przewodnią był fakt, iż czasem wystarczy jeden nieprzemyślany ruch, aby zniszczyć swoje życie, plany, nadzieje, ambicje i
rodzinę. Spektakl zdecydowanie pobudzał do refleksji. Ukazał, jak niesamowicie szybko można się uzależnić i sięgnąć dna. Uświadomił młodym ludziom, jak narkotyki wypaczają umysł i pozbawiają uczuć. Młodzież miała możliwość obejrzeć
spektakl naładowany skrajnymi emocjami.
Uczniowie i nauczyciele opuszczali salę kinową pod ogromnym wrażeniem obejrzanego spektaklu, ponieważ podjęty temat był niezwykle ważny i potrzebny.
Młodzi ludzie uświadomili sobie, w jak szybkim tempie można wpaść w sidła uzależnienia, a za jeden błąd można płacić przez całe życie.