Aktualności - gimnazjum

Gra Miejskiej - Szlakiem Niepodległości

W czwartek 9 listopada uczniowie gimnazjum i klasy 7 SP wzięli udział w Grze Miejskiej - Szlakiem Niepodległości.

Podczas tego patriotycznego spaceru mogli poznać historię walk o niepodległość w Kielcach. Gra skończyła się na Karczówce, gdzie na młodzież czekało ognisko z pysznymi kiełbaskami, a na zwycięzców – nagrody.
I miejsce zdobyła grupa uczniów z kl.7b,
II miejsce – kl. 3a,
III miejsce – kl. 3b.
Pozostali wypadli również imponująco. Wszystkich zachwyciły ułożone w czasie gry piosenki do znanej melodii pieśni patriotycznej. Ich prezentacja przy ognisku przeniosła wszystkich w ten historyczny czas.
W ten nietypowy, aktywny, a zarazem atrakcyjny sposób uczciliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.