Aktualności - gimnazjum

Wycieczka klas trzecich do Warszawy

W dniach 5-6 10.2017 roku gimnazjaliści z klas 3a i 3b  wspólnie wybrali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Pierwszym obiektem, jaki zwiedzili było Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczniowie mieli okazję zobaczyć zdjęcia i rekwizyty z okresu okupacji i Powstania Warszawskiego, różne modele broni, wzruszające listy pisane podczas wojny do bliskich.

Dużym przeżyciem była możliwość przejścia przez rekonstrukcję kanału, takiego, jakimi poruszali się powstańcy. Wrażenie zrobił film „Miasto ruin”, oraz bijące 63 razy na minutę Serce Muzeum. Ma ono symboliczną wymowę i przypomina, że serca Polaków biją zawsze, nawet w tragicznych chwilach.
Następnie byliśmy w Muzeum Więzienia Pawiak, a na Wojskowych Powązkach zapaliliśmy znicze na mogiłach bohaterów Powstania Warszawskiego.
W drugim dniu, przy pięknej pogodzie odbyliśmy spacer w Łazienkach Królewskich, czyli letniej rezydencji króla Stanisława Augusta podziwiając klasycystyczne zabytki i historyczne ogrody.
Kolejnym etapem wyjazdu było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Tutaj obejrzeliśmy laboratoria: chemiczne, biologiczne i fizyczne. Duże wrażenie wywarły na nas eksponaty dotyczące człowieka i środowiska oraz naszej planety. Każdy z uczestników wycieczki był zadowolony z wyjazdu.
Myślę, że mimo poważnych tematów, jakie poruszane były podczas wycieczki, każdemu dopisywał
humor i wszyscy dobrze się bawili.