Aktualności - gimnazjum

W Centrum Nauki Leonardo da Vinci

W piątek 9 czerwca uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w spotkaniu o charakterze równościowym „Bez Barier z Ekonomią Społeczną – Niepełnosprawność nie jest barierą”, które odbyło się w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim. Spotkanie otworzył sam Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, pan Adam Jarubas.

Na początku młodzież z zainteresowaniem wysłuchała osobistych doświadczeń osób niepełnosprawnych, które doskonale radzą sobie w życiu osiągając kolejne sukcesy. Ich dewizą jest mieć cel, uwierzyć w siebie i ze wszystkich sił dążyć do jego spełnienia. Nie należy bać się przeszkód, barier, gdyż one są tylko w naszych głowach.
Następnie podzieleni na grupy uczniowie uczestniczyli w różnych warsztatach tematycznych, pokazach naukowych i pogadance dotyczącej profilaktyki uzależnień.
Nikomu się nie nudziło. Dla wszystkich zapewniony był smaczny obiad i słodkie przekąski.Koniec tygodnia w szkole okazał się niecodzienną wycieczką.