Aktualności - gimnazjum

Dzień Dziecka

Tradycyjnie już, w dniu 1 czerwca obchodzony był w naszej szkole Dzień Dziecka pod hasłem "Zdrowo, ekologicznie i sportowo". Chociaż większość uczniów gimnazjum już się za dzieci nie uważa, ale za dorastającą młodzież mimo to chętnie wzięli udział w przygotowanych specjalnie na tę okazję różnorodnych zabawach, konkursach i turniejach sportowych.

"Świętowanie” rozpoczęło się od zabaw w salach lekcyjnych. W każdej z klas przygotowane były zabawy za które klasy zbierały punkty. W tym roku musieli zmierzyć się ze zmumifikowaniem jednego ze swoich kolegów lub koleżanek, skonstruować jak najdłuższy łańcuch przyjaźni czy wykonać portret wychowawcy jak z żurnala. Wytężali też pamięć odpowiadając na pytania związane ze zdrowym odżywianiem, trenowali celność rzucając rzutkami do tarczy i układali hasła „zdrowej” krzyżówki.
Kiedy w auli zliczane były punkty za zaliczone konkurencje, gimnazjaliści mieli okazję obejrzeć krótki pokaz kulturystyczny w wykonaniu naszego absolwenta Przemka Wołoszyna.
Wszyscy chętnie brali udział w zabawach i konkursach i w doskonałych humorach przeszli do sali gimnastycznej gdzie rozpoczęły się rozgrywki sportowe.