Aktualności - gimnazjum

Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Przyłączając się do tej światowej akcji, uczniowie naszej szkoły postanowili uczcić to święto, wyprawiając Ziemi huczne urodziny. Nie obyło się więc bez odśpiewania dla solenizantki 100-lat, były fajerwerki, konfetti i urodzinowe cukierki.

Uczniowie obejrzeli prezentację, w której przedstawione zostały dzieje Ziemi od momentu jej powstania czyli Wielkiego Wybuchu, poprzez pojawienie się życia aż po czasy współczesne. Nie obyło się bez kilku gorzkich słów pod adresem działalności człowieka związanej z zanieczyszczeniem powietrza, wód i gleby.
Jako urodzinowy prezent dla Ziemi, uczniowie Zielonego Patrolu z klas 2a i 2b Gimnazjum, uczniowie klasy 4b SP oraz pani Aneta Szpilska, pod opieką pani Justyna Misiak, przygotowali przedstawienie teatralne „Witajcie w naszej EKO bajce”.
Znane postaci z bajek tzn. Czerwony Kapturek, Smerfy, Pinokio, Szrek i Fiona, Królewna Śnieżka, Kubuś Puchatek i Królik oraz Pszczółka Maja uczyli, jak należy dbać o środowisko i prawidłowo segregować odpady. Na koniec wspólnie z widzami wykonali finałową piosenkę „Ziemia wyspa Zielona”.
Życzymy Ziemi kolejnych 4,5 miliarda lat w zdrowiu, bez śmieci, ścieków i zanieczyszczeń!!!