Aktualności - gimnazjum

Debata

W poniedziałek jak w amerykańskim westernie w „samo południe” odbył się tradycyjny pojedynek. Zamiast amunicją kalibru 7,62 mm ostrzeliwano się argumentami. Debata dotyczyła bardzo poważnej kwestii masowej migracjii do Europy. Tradycyjnie dla podniesienia statusu debaty zaprosiliśmy Panią Joannę Winiarską – Przewodniczącą Rady Miasta, która jak zawsze nie zawiodła i poświęciła swój cenny czas na obejrzenie szermierki na słowa.

Debata skoncentrowała się na czterech kwestiach:

1. Uchodźcy czy imigranci ?

2. Czy fala uchodźców/imigrantów jest szansą czy zagrożeniem dla Europy i Polski

3. Czy asymilacja muzułmanów w Europie jest możliwa ?

4. Jak rozwiązać problem uchodźctwa/imigracji

W około godzinnym „pojedynku na głosy”, miny i gesty wzięły udział dwa zespoły - „Gołębi” selekcjonowanych i przygotowywanych przez P. Dariusza Mroczka i „Jastrzębi” - szkolonych w technikach zbijania przez „Wielkiego Przywódcę” Zbigniewa Czyża.

W skład zespołu „Gołębi” - zwolenników ludzkiego podejścia do kwestii migrantów i islamu weszli – Natalia Bielenda, Aleksandra Piątek, Aleksandra Pulut, Michał Tomaszewski, Krzysztof Strojek.

Zespół „Jastrzębi” (stop dla uchodźców i islamizacji) to – Zofia Jung, Julia Bajon, Aleksandra Skuza, Aleksandra Kierońska.

Zwycięstwo odnieśli „drapieżnicy”, a konkurencja zaakaceptowała to z godnością. W debacie dała się zaobserwować nadreprezentacja Olek (patrz wyżej, Aleksandra, Aleksandra itd.)

Morał – Kto pod kim dołki kopie, temu trzaska sznurowadło.