Szlachetna PACZKA

W bieżącym roku szkolnym – podobnie jak w latach poprzednich przystąpiliśmy do akcji „SZLACHETNA PACZKA”.
Postanowiliśmy wspomóc Panią Annę.

Pani Anna ma 58 lat i żyje samotnie. Kobieta na co dzień boryka się z chorobą - zespołem depresyjno-maniakalnym. Pani Anna pracowała wcześniej jako konserwator zabytków oraz w teatrze, gdzie zajmowała się tworzeniem scenografii do spektakli .Dzięki pracy rozwijała swoją pasję, jaką jest malarstwo i działalność artystyczna. Niestety z czasem pojawiły się problemy neurologiczne, których skutkiem są trzęsące się ręce. To sprawiło, że musiała zrezygnować z pracy. Doprowadziło to do tego, że z czasem pani Anna popadła w depresję ,z którą walczy do dziś. Koszty leczenia i rachunki miesięcznie wynoszą 390 zł, a cały dochód kobiety wynosi ledwie 823 zł. Po odliczeniu wszystkich niezbędnych kosztów na przeżycie zostaje jej 433 zł. Mimo wszelkich trudności, które spotkały kobietę, stara się ona na miarę swoich możliwości podejmować działania by polepszyć swoją sytuację. Największym wsparciem pani Anny jest jej rodzeństwo, które stara się ją wspierać na tyle na ile pozwala im ich sytuacja. Jedynym towarzyszem, który jest z nią na co dzień jest jej ukochany pies Maks. Najważniejszą potrzebą dla pani Anny jest odzież, ponieważ z powodu swojej sytuacji finansowej nie może ona sobie pozwolić na zakup ciepłych ubrań. Prosi o żywność, na nią często brakuje pieniędzy. Kobieta wspomina też o odkurzaczu, czajniku bezprzewodowym i garnkach - stare są bardzo zniszczone i nie spełniają swojej funkcji.

Do dnia 3 grudnia zbieramy niezbędne rzeczy, aby wspomóc panią Annę.

Wszystkim darczyńcom z góry dziękujemy!

Opiekunowie
Szkolnego Koła Wolontariatu