„KIELCE BIEGAJĄ” – VIII EDYCJA

Dn.1 października 2016r. kilkunastu uczniów klas drugich i trzecich szkoły podstawowej wzięło udział w VIII edycji akcji ,,Kielce Biegają ” w ramach Narodowego Dnia Sportu, której organizatorem był Urząd Miasta Kielce.

Zawody odbywały się w Parku Miejskim im. S. Staszica w Kielcach . Rywalizacja toczyła się w czterech kategoriach.
Nasi najmłodsi biegacze wystartowali jako pierwsi i  mieli do przebiegnięcia  dystans 400 metrów.  Pokonali trasę biegu w bardzo szybkim tempie.

Wszyscy zawodnicy dzielnie walczyli, jednakże w gronie kilkudziesięcioosobowych grup startujących nie było łatwo wywalczyć pierwsze miejsce. Akcja ta miała na celu propagowanie ruchu na świeżym powietrzu, aktywne i wspólne spędzenie czasu wolnego.

Wszystkim uczniom oraz rodzicom, którzy przyszli kibicować swym pociechom serdecznie dziękujemy.