Pasowanie na czytelnika

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika biblioteki szkolnej odbyło się w czerwcu, kiedy to uczniowie poznali cały alfabet i potrafią czytać.

W trakcie uroczystości bibliotekarz Alicja Pacanowska  przedstawiła uczniom zasady korzystania z biblioteki oraz jej zbiory. Zostały wygłoszone „Prośby książki” skierowane do dzieci. Wszyscy uczniowie złożyli uroczyste „Przyrzeczenie czytelników”. Na pamiątkę wręczono wszystkim książeczki. Na zakończenie uroczystości zrobiono pamiątkowe zdjęcia. Celem głównym było przybliżenie najmłodszym uczniom biblioteki, która powinna im się kojarzyć z miejscem radosnym, pełnym niespodzianek i nowych wiadomości.