ZAJĘCIA DODATKOWE NA PŁYWALNI

Grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w okresie od września 2015 do czerwca 2016 uczestniczyła w zajęciach z nauki pływania , które odbywały się w każdą sobotę o godz. 10.00 na Pływalni ,,Delfin’.

Zostały zorganizowane i nadzorowane  przez  Ewę Białuch i  Małgorzatę Łatę. Były prowadzone przez doświadczonych trenerów. Nie jest tajemnicą, że nauka pływania czy też pływanie w ogóle wszechstronnie oddziaływuje na rozwój człowieka. Ćwiczenia w wodzie aktywizują większość grup mięśniowych, relaksują i odprężają, dlatego dzięki zajęciom wśród uczestników  nastąpiła poprawa kondycji psychofizycznej, wzrosła sprawność  fizyczna, postępuje korekta wad postawy, nastąpiła integracja środowiska uczniowskiego.
Kilku uczniów brało udział w  Zawodach  Pływackich o Puchar Kielc Szkół Podstawowych w Pływaniu. Jakub Solnica zajął III miejsce na dystansie 25m stylem klasycznym. Dn. 16.06.2016 r.odbyło się uroczyste  zakończenie zajęć. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy Zajęcia dostarczyły uczniom dużo radości i satysfakcji; mogli z pożytkiem zdrowo spędzać czas.