Konkurs wiedzy o Henryku Sienkiewiczu

3 czerwca 2016 r w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o H. Sienkiewiczu dla klas drugich i trzecich zorganizowany przez Samorząd Uczniowski kl. 0-3.

Celem konkursu było propagowanie twórczości H. Sienkiewicza w związku z rokiem poświęconym pisarzowi.

Dwuosobowe zespoły klasowe reprezentowli:

kl. 2a- Judyta Borowiecka, Igor Ługowski

kl. 2b-Wiktor Bafia, Igor Mojecki

kl. 2c-Wiktor Chmiel, Hanna Marcinkowska

kl.. 2d-Zuzia Łysak, Marysia Olszewska

kl.. 3a- Maja Kuroś, Basia Zawadzka

kl.. 3b- Zuzia Sykuła, Robert Snopek

Uczniowie mieli za zadanie udzielenie prawidłowych odpowiedzi na wylosowane  pytania dotyczące życia i twórczości H. Sienkiewicza. Komisja konkursowa miała trudne zadanie ponieważ drużyny odpowiadały poprawnie na pytania.

Zawodnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością wiedzy o naszym patronie szkoły. Uczniowie mieli również możliwość obejrzenia wystawki książek H. Sienkiewicza.

Tegoroczne Święto Patrona odbyło się w rodzinnej atmosferze. Dostarczyło uczniom wielu miłych przeżyć i wrażeń. Pozwoliło na zdobycie nowych informacji o H. Sienkiewiczu, jak również na integrację zespołów klasowych.

Nagrody i pamiątkowe dyplomy będą rozdane na apelu szkolnym.

Gratulujemy!

Samorząd Uczniowski kl.0-III