Biblioteczny konkurs "Jeden z dziesięciu" o życiu i twórczości Patrona szkoły

W dniu 23.05.2016 nauczyciele bibliotekarze przeprowadzili 2 etapowy konkurs dla uczniów 6 klas o życiu i twórczości naszego patrona pod hasłem „Jeden z dziesięciu”.

W pierwszym etapie uczestnicy odpowiadali na 3 pytania. Jeżeli uczeń nie udzielił prawidłowej odpowiedzi, tracił szansę a pytanie przechodziło na kolejną osobę.

W drugim etapie po wysłuchaniu pytania uczniowie zgłaszali chęć odpowiedzi podnosząc „lizaka” z numerem. Liczył się refleks. W tej części konkursu były też zaprezentowane utwory muzyczne dotyczące zekranizowanych powieści noblisty. Punktacja za prawidłową odpowiedź była zapisywana.

Przygotowany przez bibliotekarzy konkurs był dla pozostałych szóstoklasistów obecnych w Izbie Patrona lekcją, która wzbogaciła wiedzę o Henryku Sienkiewiczu.

Zwyciężył Krzysztof Zieliński z klasy 6b, drugie miejsce zajął Dawid Bąk z klasy 6a, trzecie Karolina Dzięgielewska z 6b. Uczniowie otrzymali nagrody książkowe. Wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy oraz nagrody pocieszenia.