Zbieramy zużyte baterie

Nasza szkoła od wielu lat uczestniczy w zbiórce zużytych baterii.. Akcja ta ma na celu wzbudzanie wśród uczniów świadomości zagrożenia płynącego z zanieczyszczenia środowiska różnego typu odpadami. Wśród nich są baterie, które w swoim składzie zawierają niebezpieczne i szkodliwe metale ciężkie.

Z tego powodu nasza szkoła czyli SP 31 i Gimnazjum nr 15  przyłącza się do programu, poprzez umieszczanie baterii w  odpowiednich pojemnikach. Akcję koordynuje nasze szkolne koło ekologiczne  Zielony Patrol, którego opiekunem jest pani Justyna Misiak.
Baterie z tegorocznej zbiórki już po raz drugi wysyłamy do ponownego przetworzenia do firmy Remodis. Akcja trwa dalej. Zachęcamy do przynoszenia baterii do końca roku szkolnego, a potem kolejnego i kolejnego...

Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych uczniów, rodziców i nauczycieli w szkolną zbiórkę zużytych baterii i akumulatorów.