Urodziny Ziemi

Lubicie obchodzić urodziny?  Każdy z nas ma je co roku. Wszyscy lubimy przyjęcia urodzinowe. A zastanawialiście się kiedyś ile lat ma nasza Ziemia? Kiedy obchodzi swoje urodziny?

Uczniowie z Zielonego Patrolu uznali, że w tak ważnym dla Ziemi dniu, jakim jest 22 kwietnia kiedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi, urządzą jej w naszej szkole huczne obchody jej święta!

Przyłączając się do obchodów Dnia Ziemi i dostrzegając niebezpieczeństwo w coraz większej ilości śmieci produkowanych na co dzień,  uczniowie podejmują działania mające na celu propagowanie ekologicznego trybu życia i zwracanie uwagi na stan środowiska naturalnego.

Po krótkiej prezentacji przypominającej historię Ziemi, rozpoczął się  pokaz  kolekcji ekologicznej mody. „ODZIEŻ PODWÓJNIE UŻYTECZNA”

Folia, papier, tektura, stały się materiałem do stworzenia  unikatowego i oryginalnego  stroju. Stroju o ogromnej mocy artystycznych wizji. Stroju bardzo modnego, bo ekologicznego. Były więc suknie, spódnice, strój superbohatera, recyklingowy struś, zjawił się nawet ekologiczny król. Wszystkim bardzo się podobało. Osobom, którym jakiś strój szczególnie się  spodobał, projektanci chętnie zdradzą szczegóły jego powstania.

Osiągnęliśmy nasz cel uświadamiając uczniom, że  należy dbać o przyrodę, ponieważ jesteśmy jej integralną częścią.

Ziemia obejdzie się bez nas, my  bez niej - niestety NIE!