Dyktando dla Dorosłych „O pióro Sienkiewicza”

W czasie  XXIV Tygodnia Kultury Języka w całym województwie odbywały się imprezy poświęcone popularyzacji poprawnej polszczyzny. Motywem przewodnim tegorocznego TKJ było hasło „Szkoła otwarta na kulturę i czytelnictwo”.

Także nasza szkoła, zgodnie z planami polonistów, wzięła udział w TKJ, organizując  II Dyktando dla Dorosłych „O pióro Sienkiewicza” połączone z wykładem Pana mgr. Andrzeja Koziei –pracownika naukowego UJK w Kielcach, znanego filmoznawcy i Laureata Nagrody Miasta Kielce.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej imprezie i zdecydowali się  zmierzyć  z polską ortografią.

Cieszymy się, że Pan Andrzej Kozieja uświetnił naszą uroczystość, a ponieważ spotkał się z aplauzem przybyłych, wiemy, że wykład o formach dokumentalnych w polskim filmie okazał się bardzo ciekawy.

A oto zwycięzcy ( a właściwie zwyciężczynie) w II Dyktandzie:

główną nagrodę („Pióro Sienkiewicza”)  otrzymała Pani Ewa Ślusarczyk, II miejsce zajęła Pani Karolina Michalczyk, a III – Pani Izabela Warzecha. Gratulujemy!