Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II i III SP, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski w ramach XXIV Tygodnia Kultury Języka

W dn. 7 i 9 marca 2016 r. w naszej szkole odbył się  Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II i III, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski w ramach XXIV Tygodnia Kultury Języka.

Uczestnicy pisali dyktando, w którym musieli wykazać się  znajomością ortografii . Celem  konkursu  było wyrabianie nawyku poprawnego pisania, podnoszenie poziomu kompetencji ortograficznych  oraz wyłonienie najzdolniejszych uczniów. W konkursie wzięło udział  42 uczniów ( 24- z klas drugich, 18 -z klas trzecich). Pierwsze miejsce i tytuł ,,Szkolnego Mistrza Ortografii” (klas drugich) uzyskała Weronika Warzecha, II miejsce – Oliwia Baliga , III miejsce - Weronika Cedzyńska. Wyróżnienia  uzyskali: Zosia Adydan, Patrycja Stachurska, Nina Golda, Asia Bębacz, Nadia Koralewska, Hania Buczkowska, Hania Marcinkowska, Amelia Czerwiak , Miron Błaszczak i Piotr Janik.
Tytuł „Szkolnego Mistrza Ortografii” (klas trzecich) zdobyła Kinga Jarząb, II miejsce – Maja Kuroś. Równorzędne III miejsce : Oliwia Gładysz, Aleksandra Nowak, Sonia Ponikowska. Wyróżnienia: Jakub Muszyński, Artur Król, Jakub Szabla, Dawid Kieroński, Oliwia Staszałek i Wojtek Lipiec.

Nagrody i pamiątkowe dyplomy zostaną wręczone na apelu szkolnym.
                                                                                              Gratulujemy zwycięzcom!

Samorząd Uczniowski kl. 0-III