Aktywna przerwa

Przerwa lekcyjna to kilka minut odpoczynku między zajęciami.  Odkąd w naszej szkole w czasie przerw uczniowie nie mogą korzystać z telefonów komórkowych, sami nie wiedzą co ze sobą począć. Najmłodsi biegają wciżą upominani przez nauczycieli, starsi podpierają ściany...

Coś z tym trzeba było zrobić, w jakiś aktywny sposób wypełnić ten czas.

Aby dobrze się bawić, niewiele potrzeba. Panie Justyna Misiak i Ewa Jamka przypominiały uczniom zabawy z czasów, kiedy nie było komputerów, kablówki, a nawet i telewizora w wielu domach. Wystarczyło przygotować na korytarzu mini plac gier i zabaw. Klasy, wyścig pokoju, kółko i krzyżyk bardzo spodobały się uczniom z XXI wieku. Po krótkiej instrukcji w ruch poszły kapsle, plansze z kółkiem i krzyżykiem woreczek do gry w klasy. Przerwa mija teraz zdecydowanie szybciej, atrakcyjniej a przede wszystkim aktywnie:)