Spotkanie z psem klasy IVa

7 grudnia 2015 roku odbyło się spotkanie uczniów klas IVa z panią Adelajdą Bąk, która jest trenerem psów oraz sympatyczną suczką „Boćką”.

Pani trener opowiedziała dzieciom o psach, ich usposobieniu i charakterze. Zapoznała  uczestników spotkania z zasadami bezpiecznej zabawy z psami: w jaki sposób głaskać psa, jak podejść do zwierzaka oraz czym można bawić się ze swoim pupilem. Pokazała także, jak zachować się w sytuacji ataku przez psa - dzieci poznały pozycję bezpieczną, jaką należy przyjąć w sytuacji agresji zwierzęcia. Uczniowie mieli możliwość przywitania się i pogłaskania „Boćki” według poznanych zasad.

Spotkanie było bardzo udane i chętnie spotkamy się z „Boćką” w przyszłym roku.

Aneta Kulik