Kielce – miastem Legionów

14 listopada 2018 roku uczniowie klas 7, 8 i III gimnazjalnych wzięli udział w grze miejskiej, zorganizowanej przez OMPiO. Wykonując zadania, uczniowie poznawali miejsca związane z historią powstań narodowych i  tworzenia Legionów J. Piłsudskiego.

Deszcz ani chłód  nie przeszkodziły w dotarciu do  miejsc upamiętniających ludzi i wydarzenia  tworzące historię Polski. Uczniowie oglądali tablice i pomniki na Rynku, przy ulicach Sienkiewicza, św. Leonarda, na placu Wolności i na Kadzielni czy w parku miejskim ( na skwerze Szarych Szeregów) . Dzięki temu wszyscy zwrócili uwagę na te ślady przeszłości, które na co dzień umykają uwadze.

Po zakończeniu gry i przedstawieniu wyników prac zostały ogłoszone wyniki: I miejsce zajęła klasa 8 a, II miejsce klasa III a Gim., trzecie miejsce – klasa 8 b.  Organizatorzy gry, czyli pracownicy OMPiO  podziękowali wszystkim  i pochwalili uczniów za piękną pracę i wspaniałą dyscyplinę.