W 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości

W dniu 9 listopada 2018 roku w 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości został zaprezentowany program artystyczny, w którym wzięli udział uczniowie z kl. 0-8 sp i 3 gimn.

Uroczystość była wyrazem wdzięczności dla tych, którzy walczyli o naszą niepodległość i pamięć o nich to nasz przywilej a zarazem i obowiązek. Miała ona skłonić do refleksji, zatrzymania się, zastanowienia, zadania sobie pytania - Jakim jestem Polakiem? Jakie podejmuję działania aby kultywować i podtrzymywać to co polskie? Przekazanie młodym pokoleniom jak ważna jest wolność i życie w wolnym kraju ale zarazem uświadomienie jak ważne jest trwanie przy odwiecznych wartościach narodowych.
Artyści i organizatorzy programu artystycznego zebrali zasłużone brawa i gratulacje od publiczności i zaproszonych gości, wśród których znaleźli się; przedstawiciel Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty - dyr. Beata Niziołek, dyr. Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kielcach - Ryszard Mańko, nauczyciele emeryci : Bożena Barchan, Bożena Nowak, Anna Stępień, Dorota Wieloch, choreograf z Kieleckiego Teatru Tańca - p. Anna Budnicka.