Z ekologią za pan brat - sukces uczennic z klasy 7a

Uczennice klasy 7a naszej szkoły – Iga Salus, Kornelia Hiliuk i Sandra Warzocha, pod opieką p. Justyna Misiak, zdobyły wyróżnienie w kategorii klas IV-VIII i klasy gimnazjalne w konkursie „Zostań konstruktorem makiety – Świętokrzyska Eko – Farma” zorganizowanym przez Energetyczne Centrum Nauki, działające w Kieleckim Parku Technologicznym.

Celem konkursu było podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, zapoznanie z różnymi sposobami zapobiegania zanieczyszczeniom i szansami na tworzenie bardziej ekologicznych gospodarstw rolnych, wzrost wiedzy na temat zasad stosowanych w ekorolnictwie. Zadaniem konkursu było również rozwijanie umiejętności pracy zespołowej, wieloaspektowego postrzegania zagadnień, zwrócenie uwagi uczniów na zalety wynikające z rozwoju rolnictwa ekologicznego.
Komisja konkursowa doceniła zgodność pracy naszych uczennic z tematyką, samodzielność i jakość jej wykonania, oryginalność pomysłu oraz to, że dziewczynki wykorzystały do konstrukcji makiety surowce wtórne.
Laureatki konkursu
otrzymały z rąk p. Szymona Mazurkiewicza – dyrektora Kieleckiego Parku Technologicznego, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Dziewczynkom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów:)

Makietę można obejrzeć osobiście przed salą 101C.