EKO historia z okazji 100 lecia Odzyskania Niepodległości

8 października, przy pięknej, słonecznej pogodzie, przedstawiciele klas 3 - 8 oraz klas gimnazjalnych, uczestniczyli w akcji patriotyczno-ekologicznej, polegającej na sadzeniu drzew. Akcja odbyła się w ramach obchodów 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Każda klasa otrzymała małą sadzonkę świerka, udekorowaną szrfą z nazwiskiem patrona drzewka - postacią historyczną  zasłużoną dla odzyskania Niepodległości.

Nasze przedsięwzięcie ma  przypomnieć społeczności szkolnej o tym, co działo się sto lat temu, o naszych bohaterach, osobach, które najpierw walczyły o naszą państwowość, a później  administracyjnie ją tworzyły. Chcemy, aby  nasze świerki stanowiły dla uczniów żywe pomniki tamtej historii.

Przy okazji naszej akcji chcemy także zwrócić uwagę uczniów  na potrzebę stałej dbałości o środowisko naturalne naszej Ojczyzny, gdyż taka proekologiczna postawa stanowi dzisiaj jedną z form nowoczesnego patriotyzmu.