Europejski Dzień Języków

W środę 26.09.2018 – grupa uczniów z klasy 7a z p .E. Jamką oraz z klasy 8b z p. D. Kingdom już po raz kolejny wzięła udział w VI edycji gry miejskiej „Europejski Dzień Języków". Trzyosobowe zespoły młodzieży szkolnej szukały wyznaczonych punktów orientacyjnych, będących znaczącymi elementami historii i teraźniejszości miasta.

Używając języków obcych uczestnicy w sposób kreatywny wykonywali zadania związane ze zwiedzanymi miejscami. Uczniowie otrzymali mapy z dokładną informacją o obiektach, które powinni znaleźć, w tym Muzeum Historii Kielc, Muzeum Zabawy i Zabawek, Muzeum Narodowe, Instytut Kultury Spotkania i Dialogu czy OMPiO. Spotykali tam rodzimych użytkowników języka angielskiego, niemieckiego, greckiego, hiszpańskiego. Mieli okazję porozmawiać w różnych językach, poćwiczyć nowe umiejętności językowe, ale także nauczyć się podstawowych kroków tradycyjnego tańca greckiego znanego z filmu Grek Zorba oraz hiszpańskiego – flamenco.

Było to ciekawe i innowacyjne wydarzenie edukacyjne, które promuje naukę języków obcych i łączy elementy uczenia się w działaniu z poszerzaniem wiedzy młodych ludzi na temat ich miasta.

Gra dostarczyła wielu przyjemnych wrażeń i zakończyła się zgodnym stwierdzeniem:
warto uczyć się języków obcych!!!