5a na warsztatach w Castoramie

W dniu 13 czerwca 2018 r. uczniowie klasy 5 a uczestniczyli w warsztatach pt. Majsterkowo w kieleckiej Castoramie. Majsterkowo wspiera rozwój dziecka poprzez realizowanie projektów manualnych umacniających w nim poczucie samodzielności.

Poruszające wyobraźnię zajęcia umożliwiają najmłodszym odkrycie pasji do majsterkowania oraz wykorzystanie zdobytej wiedzy do codziennej troski o środowisko naturalne. Dzieci mają okazję również pogłębiać wiedzę w zakresie ochrony środowiska naturalnego, powstawania materiałów czy też występowania różnych procesów w przyrodzie.

Podczas zajęć poświęconych tematyce drewna dzieci mogły samodzielnie wykonać drewnianą skrzynkę, którą ozdobiły wykorzystując swoje pomysły i wyobraźnię. Prowadzący warsztaty wręczyli dzieciom dyplomy, drobne upominki a zrobione własnoręcznie skrzynki zostały zabrane przez dzieci do domów.

Zajęcia były wspaniałym czasem integracji zespołu, współpracy, wzmacniania ich zdolności manualnych oraz rozwoju nieszablonowego myślenia.

Opiekun: Aneta Kulik