XXI edycja Konkursu Apostoła

Uczennice i uczniowie naszej Szkoły już od początku grudnia 2017 roku przygotowywali się do zmagań w XXI edycji Konkursu Apostoła, którego głównym organizatorem jest Pallotyńskie Centrum Młodzieży „Apostoł” Prowincji Chrystusa Króla, a jego współorganizatorem Ośrodek Duszpasterstwa Powołań Prowincji Zwiastowania Pańskiego (zgromadzenie pallotynów).

"Konkurs Apostoł” łączy w sobie takie wartości jak: wspólnota, przyjaźń, dobra zabawa, integracja. Przebiega w 4 etapach. Zakres wiedzy obejmował: Ewangelię wg św. Marka, książkę pt. Błogosławiona Elżbieta Sanna. Pątniczka miłosierdzia autorstwa Angelo Montonati. oraz fragmenty Youcat Polski. Katechizm Kościoła Katolickiego dla młodych oraz Youcat Polski. Bierzmowanie dotyczące osoby Ducha Świętego, Kościoła, sakramentu Eucharystii i bierzmowania.

Finał tego wydarzenia odbył się 9 czerwca 2018 roku w Wyższym Seminarium Duchownym Pallotynów w Ołtarzewie, gdzie nasza 26 osobowa ekipa pod opieką ks. Rafała Machłajewskiego SAC, próbowała wykazać się perfekcyjnym przygotowaniem szarych komórek jak też swoich sił i sprytu w rozgrywkach sportowych.

Jako kielecka wspólnota zajęliśmy IV miejsce w całym Konkursie Apostoła. Aby to było możliwe każdy uczestnik włożył swoje talenty i zaangażowanie. Oto części składowe naszego sukcesu:

• konkurs wiedzy

gimnazjum: II miejsce (tytuł wiceapostoła) - Wiktor Warchałowski
III miejsce - Dawid Bąk

• ping-pong

gimnazjum:        I miejsce - Wiktor Chmiel
II miejsce - Adrian Jarząb

szkoła podstawowa:    III miejsce - Dawid Kieroński

• bieg na 1000 m.

gimnazjum:        II miejsce - Michał Zawadzki

• piłka nożna

gimnazjum:    III miejsce - Łukasz Chatys, Wiktor Domagała, Miłosz Koprowski, Łukasz Moskwa, Łukasz Pasak, Karol Radosz, Oliwier Servaas

Ten czas był okazją do bycia razem i współpracy, zwyciężania i wspierania się oraz służył pogłębianiu wiary i wiedzy religijnej. Oby radość z osiągnięć nie przysłoniła nam perspektywy, że nasze uczennice i uczniowie wiele osiągają i mogą więcej, bo kolejna edycja konkursu już od grudnia.