Gra miejska klas siódmych

Dnia 26.04 przedstawiciele klas siódmych wraz z opiekunami Darią Kingdom i Bartłomiejem Pióro wzięli udział w marszu po Kielcach śladami bohaterów II wojny światowej.

Rajd "Przywróćmy pamięć zapomnianym bohaterom" został zorganizowana na zakończenie Miesiąca Pamięci Narodowej przez OMPiO, SP nr 9 oraz III L.O. im C.K.Norwida w Kielcach. Uczniowie wyruszyli z SP nr 9 na Baranówku, która była pierwszym z 15 przystanków rajdu. Ich zadaniem było rozwiązanie 46 zadań do których wskazówki znajdowały się na trasie, w miejscach o znaczeniu historycznym. Meta marszu znajdowała się przy Pomniku Rozstrzelanych Patriotów w 1944 r., gdzie wszyscy uczestnicy i zaproszeni goście oddali hołd tym, którzy walczyli o wolność Polski.

Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na ognisko z kiełbaskami w ogrodzie klasztornym na Karczówce.​