Wydarzenia, imprezy i wycieczki szkolne

Zawody w pływaniu kl. I, II oraz III i IV

W dn. 6 i 8 marca 2018 r.na pływalni ,,Foka" odbyły się  Mistrzostwa Kielc Szkół Podstawowych w pływaniu. O tytuł rywalizowali uczniowie z klas I, II oraz III i IV.  Organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach. Każdy zawodnik mógł wystartować w dwóch konkurencjach.

Magdalena Strzęp, uczennica kl. IV c zdobyła medal srebrny. Reprezentacja naszej szkoły osiągnęła duży sukces:

• Magdalena Strzęp – zajęła II miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym oraz VIII miejsce stylem grzbietowym w kategorii dziewcząt.
  • Wiktor Jakubowski – uczeń kl. III c zajął V miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym oraz VI stylem grzbietowym w kategorii chłopców.
  • Miłosz Pawelczyk – uczeń klasy III c zajął V miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym oraz IX stylem dowolnym w kategorii chłopców.

Pozostali zawodnicy: Weronika Kubiec uczennica kl. I a, Zuzanna Żelazny kl. III d, Norbert Rączka uczeń kl. III d, Norbert Ponikowski kl. III b, Wojtek Wdowik kl. III a  uzyskali również wysokie notowania i wykazali się wysokimi umiejętnościami pływackimi.

Chłopcy w sztafecie 4 razy 50 m stylem dowolnym zdobyli Vmiejsce. Nasza szkoła znalazła się w statystyce medalowej. W trakcie zawodów, jak zawsze, było dużo wrażeń i emocji.  Dziękujemy również rodzicom, którzy nam dopingowali. Na zakończenie zwycięzcy  otrzymali  pamiątkowe dyplomy  i nagrody rzeczowe.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!