Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową

Uczniowie VII klas naszej Szkoły: Anna Matys; Kinga Dziegielewska, Julia Piasecka, Paulina Wsulek; Zuzanna Czesny, Aleksandra Rasala, Klaudia Kozioł, Karina Hawryszko, Michał Zawadzki, Wiktor Chmiel; Dominika Jąkalska, Karolina Powęska wzięli udział w III Konkursie na Świętokrzyską Szopkę Bożonarodzeniową, którego celem było kultywowanie obrzędów i tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia, tradycji diecezji kieleckiej, związanej od początków swego istnienia z Ziemią Świętego Krzyża oraz pomoc misyjna dzieciom na Wschodzie.

Organizatorami Konkursu byli: Wydział Katechetyczny Diecezji Kieleckiej, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, Odział Kielecki Niedzieli oraz Muzeum Diecezjalne w Kielcach. Patronat honorowy nad konkursem objął Ksiądz Biskup Ordynariusz Jan Piotrowski. Prace zgłoszone do konkursu zostały przekazane na „aukcję misyjną”, z której środki zostaną przeznaczone na konkretną pomoc dla dzieci na misjach w Merefie koło Charkowa na Ukrainie.