PAŹDZIERNIK – MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

PAŹDZIERNIK – MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

"Książki kochają każdego, kto je otwiera,

dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń,

niczego w zamian nie żądając..."

Nasza biblioteka  zorganizowała  obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych.  23 października 2017 r. uczniowie mogli się zapoznać z wystawą prezentującą  aforyzmy, cytaty i ciekawostki dotyczące książki i biblioteki. Każdy miał okazję wziąć udział w konkursie na temat bohaterów lektur szkolnych i w  nagrodę otrzymać zakładkę do książki lub słodką niespodziankę. Ponadto zachęcano czytelników do korzystania z  zasobów biblioteki.

Został również rozstrzygnięty konkurs na kartkę z życzeniami dla biblioteki. Jury miało trudne zadanie, gdyż poziom artystyczny prac był bardzo wysoki. Ostatecznie I miejsce zajęła  Marysia Żułtak z klasy IV d, II  miejsce zajął Błażej Chabior  z klasy IV d , III miejsce  przyznano Adrianowi Nogajowi z klasy IV a  oraz wyróżniono dwie prace: Marty Kotwicy z kl. IV  b i Patrycji Maciejewskiej z  kl. IV c.

Właściwą liczbę woluminów w naszej bibliotece wskazała Karina Hawryszko z klasy VII a.

Serdecznie zapraszamy do biblioteki.