Europejski Dzień Języków

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg.

Z tej okazji, już po raz piąty nasi uczniowie wzięli udział w językowej Grze Miejskiej. W tym roku do Gry przystąpiła rekordowa liczba graczy – ponad 200 osób! Uczestnicy zmagali się z różnorodnymi zadaniami na terenie całego miasta. Na początku otrzymali mapy z dokładną informacją o obiektach, które powinni znaleźć. Następnie szukali wyznaczonych punktów orientacyjnych, będących znaczącymi elementami historii i teraźniejszości naszego miasta. Używali języków obcych, w sposób kreatywny wykonywali zadania językowe związane ze zwiedzanymi miejscami. W wielu punktach zadaniowych spotkali rodzimych użytkowników języków obcych.

W tym roku naszą szkołę reprezentowali uczniowie z kl 7b: Wiktor Chmiel, Olga Koszara i Julia Piasecka, wraz z opiekunką, germanistką, p. Ewą Jamką. Oprócz nauki, było sporo zabawy. Wszystkich zachęcamy do nauki języków obcych. Naprawdę warto!!!