W zdrowym ciele zdrowy duch popieramy każdy ruch - Turniej Badmintona

Turniej Badmintona dla klas 4-7 SP w ramach EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU.
Rozgrywki badmintona zorganizowane były dla wszystkich chętnych uczniów Szkoły Podstawowej klas 4-7. Uczniowie rozgrywali mecze w swoich rocznikach: klasy 4, klasy 5, klasy 6, klasy 7. Na każdym poziomie zostało wyłonionych po trzech najlepszych zawodników.

Uczniowie, którzy odpadli z rywalizacji, mogli dalej grać w badmintona obok boisk. W ten sposób przegrana rywalizacja nie była końcem zabawy. Uproszczone przepisy sprawiły, że dzieci nie bały się grać, nawet jak nie znały przepisów.

Dodatkowo mogły się zaangażować wymyślając hasła dotyczące sportowej aktywności. Nauczyciele wychowania fizycznego wybrali ich zadaniem najbardziej trafne i ciekawe:

„SP 31 uczniów mobilizuje i na sportowców wychowuje.”

Rozgrywki były dobrą zabawą, uczyły rywalizacji, dostarczyły pomysłów na aktywne spędzenie czasu wolnego.

Dzieci za swoje sukcesy otrzymały drobne upominki.

Organizatorzy: nauczyciele wychowania fizycznego