Finałowy Turniej Minisiatkówki dziewcząt

W dniu 24 maja 2017 roku odbył się Finałowy Turniej Minisiatkówki dziewcząt klas IV i VI SP organizowany przez Wydział Edukacji, Kultury i Sportu.

Do ostatniego turnieju, gdzie rywalizowały najlepsze drużyny zakwalifikowały się dwa zespoły dziewcząt klas IV w składzie: Sonia Ponikowska, Kinga Jarząb, Oliwia Gładysz; Lena Sułek, Patrycja Natkowska, Nikola Ksel oraz zespół dziewcząt klas VI w składzie: Karina Hawryszko, Klaudia Kozioł, Zuzanna Czesny, Aleksandra Rasała. W finale dziewczęta rozgrywały swoje mecze z reprezentacjami SP nr 34, SP nr 25, SP nr 9, drużynami Farta, Plasa, udało im się zająć miejsca 7-9 i 10-13. W turnieju uczestniczyło ponad 30 drużyn. W pechowej sytuacji znalazły się dziewczęta klas VI, które w tym terminie wyjechały na Zieloną Szkołę i nie miały możliwości rywalizacji z najlepszymi.

Turnieje Minisiatkówki były wspaniałą okazją do doskonalenia swoich umiejętności, uczyły współpracy w zespole, dały szansę rywalizacji z drużynami innych szkół oraz zintegrowały dziewczęta.

Opiekun - Aneta Kulik