Zielona szkoła 4a

Zamek Moszna słynie w kraju i za granicą ze swojego niepowtarzalnego uroku za sprawą bajkowej architektury. Tę zawdzięcza głównie kolejnym etapom rozbudowy, rozciągniętym przez stulecia, a także fantazji i rozmachowi budowniczych, których dziełem stały się dwa skrzydła Zamku - 99 wież i 365 pomieszczeń.

W dniach 10-12 kwietnia 2017 roku klasa 4 a przebywała na Zielonej Szkole w pięknym Zamku w Mosznej w woj. opolskim. Do Zamku przylega również odrestaurowana oranżeria, a wokół roztacza się kompleks parkowy, w którym podziwiać można kilkusetletnie dęby i lipy oraz ponad stuletnie azalie. Zabytkowe wnętrza Zamku zachwycają wszystkich przybywających turystów, dla których wizyta jest niezapomnianym przeżyciem. Klasa 4a uczestniczyła w 3 – dniowym, ciekawym programie edukacyjnym - „Akademia Pana Hrabiego", który obfitował w atrakcje związane z historią miejsca, dawnych mieszkańców, ich obyczajów, związanych z nimi legend oraz dziejami regionu. Uczniowie byli zakwaterowani w przytulnych komnatach zamkowych, co pozwoliło im doświadczyć niesamowitej atmosfery, która na długo zapadnie w ich pamięci i wyobraźni. Zajęcia dydaktyczne były dostosowane tematycznie do historii pomieszczeń pałacowych, rozległego zabytkowego parku, a także sąsiadującej stadniny koni. Ciekawe przedmioty z poprzednich epok budziły zainteresowanie dzieci, wywoływały mnóstwo pytań, rozbudzały wyobraźnie.

Wycieczka do Mosznej była również okazją do odwiedzenia ZOO w Opolu. W pięknie zaprojektowanym ogrodzie zoologicznym na terenie parku, na wyspie Bolko, uczniowie mogli obejrzeć zwierzęta zagrożone wyginięciem oraz te, które utraciły swoje naturalne „ojczyzny”. Obecnie ogród pełni rolę Arki Noego. Przebywa w nim około 1424 zwierząt, które zachwyciły dzieci swoim wyglądem, zachowaniem i przyjaznym usposobieniem.

Opiekun Aneta Kulik, Anna Lesiak- Nowak