Jasełka

Dnia 4.01. 2017r. w naszej szkole zostały przedstawione jasełka pt. ,,Goście u Nowonarodzonego”. Przedstawienie przygotowała klasa III D wraz z wychowawczynią we współpracy z Samorządem Uczniowskim klas 0-III.

Młodzi aktorzy,  w kostiumach biblijnych, oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem, z pełnym zaangażowaniem przedstawili historię narodzenia Jezusa Chrystusa. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami i pastorałkami, tworzącymi ten niepowtarzalny klimat radości i refleksji.

Odbyło się również uroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów i nagród rzeczowych z rąk p. dyrektor M. Dibelki za konkursy szkolne organizowane przez SU klas 0-III. oraz nauczyciela plastyki  p. B.Jarosz.

Uczniowie w ramach integracji środowiskowej zaprezentowali również jasełka dla osób ze Środowiskowego Domu Samopomocy na osiedlu. Byliśmy mile zaskoczeni sympatycznym i przyjaznym przyjęciem. W nagrodę otrzymaliśmy brawa i słodkości.

W niedzielę przedstawiliśmy w/w inscenizację w Kościele dla Parafian.

Na zakończenie Ksiądz Proboszcz podziękował młodym aktorom i organizatorom oraz złożył wszystkim obecnym noworoczne życzenia. Występ został nagrodzony gromkimi brawami. Przedstawienie było wspaniałe. Uczniowie wykazali się świetną grą aktorską, a wspaniała scenografia dopełniła to przedstawienie. Na kolejne czekamy z niecierpliwością za rok.

Samorząd Uczniowski klas 0-III