Matematyczny „Alfik”

23 listopada odbył się Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Alfik”. Była to już XXII edycja.

Jest on przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych motywujący ich do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań.

Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne.

Zadania konkursowe nie wymagają dużej wiedzy szkolnej, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. W tym roku przystąpiło do niego 23 uczniów z klasy 4, 5 i 6. Czekamy na wyniki i trzymamy za wszystkich kciuki. Ogłoszenie zwycięzców odbędzie się już w nowym roku.