Turniej Badmintona

25 listopada odbył się Turniej Badmintona zorganizowany przez nauczycielki wychowania fizycznego we współpracy z Kuratorium Oświaty w Kielcach. Rozgrywki badmintona organizowane były z okazji Świętokrzyskiego Dnia Badmintona.

Udział brali wszyscy chętni uczniowie Szkoły Podstawowej klas 4-6. Dzieci rozgrywały mecze w swoich rocznikach: klasy 4, klasy 5, klasy 6. Na każdym poziomie zostało wyłonionych po trzech najlepszych zawodników.

Klasy 4

I miejsce – Patrycja Natkowska

II miejsce – Kacper Radek

III miejsce – Radosław Kobylarz

Klasy 5

I miejsce – Alan Zielonka

II miejsce – Kamil Malanowicz

III miejsce – Igor Malanowicz

Klasy 6

I miejsce – Mikołaj Susło

II miejsce – Karolina Powęska

III miejsce – Kinga Dzięgielewska

Uczniowie, którzy odpadali z rywalizacji, mogli dalej grać w badmintona obok boisk. W ten sposób przegrana rywalizacja nie była końcem zabawy. Uproszczone przepisy sprawiły, że żadne dziecko nie bało się grać, bo nie zna przepisów. Dzieci wyraziły chęć powtórzenia imprezy.

Wszystkie dzieci otrzymały słodycze a najlepsi zawodnicy nagrody. Rozgrywki były dobrą zabawą, uczyły rywalizacji, dały pomysł na aktywne spędzenie czasu wolnego.

Aneta Kulik  Aneta Szpilska