1 miejsce w Pallotynadzie

To już czwarty raz młodzież zaangażowana w naszych pallotyńskich placówkach wzięła udział w Pallotynadzie, czyli turnieju tenisa stołowego, któremu patronuje nasz Założyciel. 5 listopada do Otwocka zjechały drużyny z Kielc, Lublina, Otwocka – Wólki Mlądzkiej, Ożarowa Mazowieckiego, Sandomierza i Sierpca. Spotkanie sportowców wraz z opiekunami rozpoczęło się o godzinie 10 wspólnie celebrowaną Eucharystią.

Jako, że była to sobota, to przy ołtarzu prosiliśmy Królową Apostołów, by wymodliła obfite błogosławieństwo dla wszystkich zgromadzonych na liturgii. Po Mszy św. wszyscy udali się do Szkoły Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskigo, aby rozpocząć część sportową.

19 zawodników rywalizowało ze sobą na pięciu stołach w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa i gimnazjum. Każdy, kto podjął się trudu stanięcia do konkurencji, dawał z siebie wszystko, przez co rozgrywane mecze były pełne pasji i zaangażowania. Zdecydowanie tego dnia nie było przegranych. Nawet jeśli ktoś został pokonany w setach, to wygrał bez dwóch zdań z samym sobą, a godne zniesienie porażki świadczy o dużej dojrzałości zawodników.

Nasza delegacja wróciła pełna emocji i radości, bo z pucharem za 1 miejsce w kategorii szkoła podstawowa, które wywalczył Michał Zawadzki (klasa VI b).