Informacje o konkursach klas 4-6

III Międzyszkolny Konkurs Humanistyczny

Informacje na temat III  Międzyszkolnego Konkursu Humanistycznego pod hasłem Śladami bohaterów powieści „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza.

I. Organizator

Organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Humanistycznego pod hasłem Śladami bohaterów powieści „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza jest Szkoła Podstawowa nr 31 z Oddziałami Integracyjnymi im. H. Sienkiewicza w ZSO nr 15 w Kielcach

II. Cele konkursu

1. Popularyzowanie sylwetki Henryka Sienkiewicza i jego twórczości.
  2. Rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

III. Zasady uczestnictwa

1. W Konkursie mogą uczestniczyć uczniowie klas V i VI szkół podstawowych (z jednej szkoły maksymalnie 4 uczniów).
  2. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest dokonanie zgłoszenia do Konkursu z wykorzystaniem formularza dołączonego do Regulaminu lub dostępnego na stronie: zso15kielce.edupage.org
  3. Zgłoszenia udziału w Konkursie można dokonać do 29 kwietnia 2016 r. ( pocztą, faxem : 41-36-76-948.
  4. Zgłoszenie do udziału w Konkursie jest dobrowolne i oznacza przyjęcie w pełni postanowień niniejszego regulaminu.
  5. Udział w Konkursie jest bezpłatny. Organizator nie zwraca kosztów dojazdu uczestników i opiekunów.

IV. Przebieg konkursu

1. Zakres tematyczny Konkursu obejmuje: znajomość powieści Henryka Sienkiewicza W pustyni i w puszczy oraz podstawową znajomość biografii pisarza ( źródło: Wikipedia)
  2. Konkurs zostanie przeprowadzony w Szkole Podstawowej nr 31 z Oddziałami Integracyjnymi im. H. Sienkiewicza w Kielcach przy ul Krzemionkowej 1
  3. Konkurs odbędzie się w dniu 6  maja 2016 r. o godz. 13.00.
  4. Konkurs będzie polegać na rozwiązaniu testu przez uczestników Konkursu w określonym przez Jury czasie ( do 40 min.) Wszelkie nieczytelne i niejednoznacznie zaznaczone odpowiedzi w testach będą traktowane jak odpowiedzi błędne.
  5. Pytania konkursowe opracowuje Organizator.
  6. Podczas rozwiązywania testu w trakcie Konkursu uczestnikom nie wolno korzystać z żadnych pomocy naukowych, porozumiewać się między sobą, korzystać z urządzeń elektronicznych.
  7. O wynikach Konkursu uczestnicy i ich opiekunowie zostaną poinformowani drogą telefoniczną  (fax szkoły).
  8. Wgląd do punktacji testów konkursowych będzie możliwy po zakończeniu Konkursu, w terminie podanym przez Organizatora.
  9. Wszelkie pytania dotyczące Konkursu prosimy kierować do mgr Zofii Bieleckiej.

V. Nagrody

1. Opiekunowie otrzymają dyplomy za przygotowanie uczniów do  udziału w Konkursie.
  2. Uroczyste wręczenie nagród rzeczowych zwycięzcom konkursu odbędzie się w maju 2016 r. ( Zostaną przekazane pisemne zaproszenia).

Karta zgłoszeniowa - zgloszenie.pdf