Z życia klas 2

Szachy w klasie 2 c

W ubiegłym tygodniu zakończyły się zajęcia szachowe dla klasy 2c, które od ubiegłego roku w ramach ogólnopolskiego projektu „Edukacja przez szachy w szkole” prowadziła pani Ewa Jamka. Na zajęciach uczniowie odkrywali tajniki gry w szachy, wszyscy doskonale nazwą i ustawią na szachownicy wszystkie bierki, znają ich wartość punktową, potrafią zrobić roszadę, zamatować wieżami, a niektórzy całkiem dobrze rozegrać partię szachową. „Promocję” nie wiążą już tylko z supermarketem, gdyż  wiedzą, że w szachach istnieje promocja piona, która wzbogaca „wojsko szachowe”.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i długopisy z okolicznościowym nadrukiem, by mogli zapisywać swoje pierwsze partie szachowe.

Mamy nadzieję, że pozyskaną podstawową wiedzę i umiejętności młodzi szachiści będą rozwijać w przyszłości, co z pewnością pozytywnie odbije się na wynikach w szkole, zwłaszcza w przedmiotach ścisłych.

Życzymy powodzenia!

Galera zdjęć