Z życia klas 2

Klasa IIc w bibliotece szkolnej

Bardzo lubimy brać udział w zajęciach edukacyjnych w różnych bibliotekach, ponieważ zdobywamy wiele ciekawych informacji o książkach, pracy nauczycieli bibliotekarzy oraz znaczeniu bibliotek w życiu dzieci i dorosłych.

Tym razem odwiedziliśmy bibliotekę szkolną. Pani Elżbieta Bielenda opowiedziała nam o funkcjonowaniu biblioteki i roli czytelni. Dowiedzieliśmy się co to jest księgozbiór podręczny, jakie książki się w nim znajdują  i jak możemy z niego  korzystać. Poznaliśmy ekslibris biblioteki, a w różnych książkach oglądaliśmy inicjały. Na koniec czytaliśmy bardzo ciekawy regulamin biblioteki, którego autorem była – książka.

To było niezwykle interesujące i pouczające  spotkanie z książką, a Hania Marcinkowska i Wiktor Kozieł chętnie pomagali pani Eli w prowadzeniu zajęć.