Z życia klas 2

Dzień Rodziny w IIc

To był wyjątkowo atrakcyjny dzień dla rodziców i uczniów z naszej klasy. 30 maja, w godzinach popołudniowych spotkaliśmy się w pawilonie B, gdzie uczniowie z klas 0 – III zaśpiewali piosenkę „Nie ma jak dom”, muzyczny prezent dla  rodziców w podziękowaniu za trud włożony w wychowanie swoich dzieci.

Potem rozeszliśmy się do sal lekcyjnych. Koleżanki i koledzy z klasy: Agatka Łukawska, Nina Golda, Maks Smołuch i Wiktor  Kozieł przygotowali krótki program artystyczny dla naszych Mam i Tatusiów. Agatka samodzielnie uszyła piękny woreczek, z którego rodzice losowali życzenia – bardzo ciekawy pomysł!

Aż przyszedł czas na warsztaty, podczas których razem  z rodzicami wykonywaliśmy prace plastyczne na podstawie wybranych opisów z ksiązki Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”. Było wesoło i kolorowo a nasze arcydzieła można podziwiać na korytarzu szkolnym!.

Wspólne spotkanie związane było również z kolejną rocznicą urodzin Henryka Sienkiewicza. Corocznie w maju organizowane są w szkole liczne imprezy z okazji Dnia Patrona. W ten oryginalny sposób połączyliśmy dwie uroczystości: Dzień Mamy i Taty oraz Dzień Patrona Szkoły.