Z życia klas 2

Klasa IIc na Zielonej Szkole w Janowie Lubelskim

W dniach 17 – 20 maja pojechaliśmy na Zieloną Szkołę do Janowa Lubelskiego. Od dawna marzyliśmy o długiej wycieczce. Wprawdzie pogoda nam nie bardzo dopisała, ale i tak bawiliśmy się świetnie.

Poznaliśmy walory turystyczno – przyrodnicze Janowa Lubelskiego oraz historię walk partyzanckich w Lasach Janowskich. W rezerwacie  „Porytowe Wzgórze” obejrzeliśmy miejsce największej bitwy partyzanckiej z okresu II wojny światowej.  Zwiedziliśmy wystawę przyrodniczą w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Janowie Lubelskim. Pokonaliśmy też ścieżkę przyrodniczo – leśną. Oglądaliśmy żeremia i tamy bobrowe oraz torfowiska. Poznaliśmy pracę garncarza, samodzielnie formowaliśmy z gliny różne naczynia i figurki. Pojechaliśmy do ostoi koników biłgorajskich żyjących w naturalnym środowisku, potomków dawnego tarpana.

Bawiliśmy się doskonale podczas zabawy dyskotekowej. Wyśmienicie smakowała nam kiełbasa z rożna i pieczony chleb. Okazało się, że największą atrakcją Zielonej Szkoły była wyprawa samochodami terenowymi po leśnych bezdrożach.

Pobyt w Janowie Lubelskim to bardzo dobra okazja do zdobywania nowych wiadomości w bezpośrednim kontakcie z naturą. Był to również czas na doskonalenie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie. Będzie co wspominać!