Z życia klas 2

Zajęcia ekologiczne o bateriach w IIc

W dniu 7 kwietnia zostaliśmy zaproszeni przez uczniów z klasy I b Gimnazjum, którzy należą do Koła Ekologicznego „Zielony Patrol” na zajęcia edukacyjne „Jak prawidłowo postępować ze zużytymi bateriami”. Opiekunem koła jest pani Justyna Misiak, której bardzo dziękujemy za świetny pomysł prowadzenia zajęć przez starszych uczniów dla uczniów klas młodszych.

Podczas zajęć dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek o bateriach, Poznaliśmy wiele rodzajów baterii i do jakich urządzeń są potrzebne. Nasi koledzy, Igor Chatys i  Maksymilian Jarzyński wzięli udział w doświadczeniach związanych z budowaniem prostych obwodów elektrycznych, a Nina Golda wykonała eksperyment z narcyzami. Będziemy obserwować jak rozwijają się kwiaty w czystej  wodzie i z dodatkiem elektrolitów.  Zobaczyliśmy też film dotyczący prawidłowego postępowania ze zużytymi bateriami.

Na pamiątkę zajęć każdy z nas otrzymał plakat edukacyjny związany z bateriami oraz z ich recyklingiem. To były bardzo ciekawe i pouczające zajęcia!