Z życia klas 2

Jak dbamy o zęby?.... w IIc

W dniu 16 marca mieliśmy przyjemność gościć  w naszej klasie „panią w białym fartuchu”. Była to oczywiście, dobrze nam znana, pani Dorota Stąpór – pielęgniarka szkolna, pod opieką której szczotkujemy zęby już od I klasy.

Tym razem zajęcia edukacyjne o tematyce zdrowotnej dotyczyły również naszych zębów, a w szczególności zajęliśmy się problematyką: Jak dbamy o zęby? Rozmawialiśmy o znaczeniu pasty do zębów, która zapobiega próchnicy, chroni szkliwo, wzmacnia dziąsła i wybiela zęby. Do higieny jamy ustnej stosujemy też nici dentystyczne i płyny do płukania. Bardzo ważne jest  zdrowe i regularne odżywianie się!

W wielu produktach, które spożywamy, znajdują się witaminy. Pomagają one  walczyć z chorobami, wpływają na to że się dobrze rozwijamy. Dużo witamin zawierają owoce i warzywa. Witamina D decyduje o zdrowiu naszych zębów i kości. Teraz na pewno będziemy dbać o nasze zęby!