Z życia klas 2

Klasa IIc w Filharmonii Świętokrzyskiej

W dniu 26 lutego pojechaliśmy  na wycieczkę do Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Była to już nasza druga wizyta w Filharmonii w tym roku szkolnym. Po raz pierwszy uczestniczyliśmy w koncercie mikołajkowym, a teraz mieliśmy okazję zwiedzić ten obiekt „od kuchni”.

W budynku znajduje się 515 miejsc na widowni, estrada dla 300 wykonawców, sala koncertowa, sala prób, garderoby, sala konferencyjna. Wewnątrz obiektu jest również dziedziniec koncertowy, z możliwością zadaszenia w razie niepogody. Znajduje się też urokliwa kawiarenka, gdzie melomani mogą spokojnie porozmawiać przy pysznej kawie i słodkościach podczas przerw w koncertach. Mogą również zwiedzić wystawę obrazów, która stanowi niezwykłą ozdobę Filharmonii.

A na koniec zwiedzania – niespodzianka – wzięliśmy udział w próbie generalnej koncertu.

To był dzień pełen wrażeń i pozytywnych emocji!