Z życia klas 2

Wigilia w klasie IIc

Wigilia według tradycji chrześcijańskiej to dzień poprzedzający Boże Narodzenie, a kończący okres Adwentu. Długo oczekiwaliśmy na klasowe spotkanie wigilijne, ale czas szybko minął, gdyż poprzedzony był świątecznymi przygotowaniami. Wykonywaliśmy różne prace plastyczne;  podczas zajęć dużo rozmawialiśmy o zwyczajach świątecznych panujących w naszych domach różnych krajach na świecie.

Nieoczekiwanie nadszedł dzień 22 grudnia. Najpierw poszliśmy do auli szkolnej i obejrzeliśmy Jasełka bożonarodzeniowe. Potem w radosnym nastroju udaliśmy się do naszej klasy. Nasze Mamy stanęły na wysokości zadania i przygotowały wyśmienity poczęstunek. Serdecznie dziękujemy paniom: Ewelinie Banasik, Edycie Golda i Agnieszce Ambroży za pyszne słodkości. I najważniejsza chwila: dzielenie się opłatkiem. Pierwsza złożyła nam  życzenia nasza pani ,a potem składaliśmy sobie życzenia wzajemnie. Była to bardzo wzruszająca uroczystość, wszyscy czuliśmy się „klasową rodziną”.

Następnie czekały na nas same przyjemności: zajadaliśmy ze smakiem super poczęstunek, śpiewaliśmy kolędy, był też czas na świąteczne kolorowanie!.

Do zobaczenia w Nowym Roku 2016!