Z życia klas 2

Klasa IIc promuje czytelnictwo

Rok szkolny 2015/2016 został ogłoszony Rokiem Czytelnictwa, dlatego uczniowie klas 0 – III uczestniczyli w programie „Książki naszych marzeń”. Z wielką radością wzięliśmy udział we wszystkich etapach tego projektu.

Najpierw głosowaliśmy na książki, które chcielibyśmy mieć w bibliotece szkolnej. Propozycje wrzucaliśmy do specjalnego pudełka; książki, które zdobyły największą popularność na pewno już niedługo będziemy mogli wypożyczać.

W dniu 8 grudnia odbyło się „Głośne czytanie” w wykonaniu pani Małgorzaty Oracz, aktorki Teatru Lalki i Aktora „KUBUŚ”. Aktorka przeczytała nam fragmenty „Pinokia” i „Legend Świętokrzyskich”.   Byliśmy pod wrażeniem pięknego czytania tekstów z zastosowaniem właściwej intonacji i znaków interpunkcyjnych

14 grudnia udaliśmy się do auli szkolnej na imprezę podsumowującą projekt „Książki naszych marzeń”. Na początku obejrzeliśmy przedstawienie „Komputer i bajki”, a potem uczniowie klas II i III przystąpili do konkursu czytelniczego. Naszą klasę reprezentowały koleżanki: Hania Marcinkowska, Oliwia Baliga i Agata Łukawska. Spisały się świetnie! Zajęły II miejsce! Gratulujemy zainteresowań czytelniczych!

Na koniec imprezy wystąpił zespół wokalny. I tu był również mocny akcent z naszej klasy, dlatego że w chórku pięknie śpiewały: Nina Golda, Zuzia Urbańska, Nadia Koralewska, Zuzia Gil, Maja Gajek, Hania Marcinkowska, Nikola Banasik i Agata Łukawska.

Cieszymy się, że biorąc udział w tak pięknej akcji  mogliśmy promować czytelnictwo, ponieważ „ dom bez książek jest, jak plaża bez słońca”.