Z życia klas 2

Pora na pomidora w IIa

Klasa II A przyłączyła się do projektu edukacyjnego "Pora na pomidora" organizowanego w naszej szkole 5 listopada. Akcja ta miała na celu zachęcić dzieci do spożywania polskich owoców i warzyw.

Nasza klasa przygotowała się do niej bardzo starannie. Wykonaliśmy kolorowe opaski na głowę z rysunkami owoców i warzyw. Zosia, Adrian, Igor i Asia wykonali oryginalny plakat zachęcający do jedzenia owoców i warzyw. Mieliśmy też rymowanki, które wszyscy głośno recytowaliśmy. Zrobiliśmy również przy pomocy rodziców wspaniałą, zdrową przekąskę - chipsy jabłkowe. Na zajęciach w klasie sami kroiliśmy jabłka i suszyliśmy je w specjalnej suszarce. W naszej sali unosił się cudny zapach jabłek. Chipsami poczęstowaliśmy koleżanki i kolegów z innych klas podczas owocowo - warzywnego poczęstunku. Nasze chipsy szybko znikały ze stołu, bo wszystkim bardzo smakowały. To był bardzo smakowity dzień.